Uudis

Reele Komi ja Kristjan Pettai võtsid võidu ESqF hooaja esimesel etapil

14.09.2024 peeti Tallinnas Yolo squashiklubis ESqF meeste-  ja naisteliiga hooaja avaetapp. Tegemist oli eriti piduliku sündmusega, sest vastavatud suurim ja modernseim squashiklubi Eestis võõrustas liigaturniiri esmakordselt. Kuna tingimused klubis on maailmatasemel ja tegemist oli avaturniiriga, oli osavõtt eriti rahvarohke. Turniirist võttis osa koguni 27 meesmängijat ning 6 naismängijat. See näitab, et suvel ei ole istutud käed rüpes, vaid tahtmist ja motivatsiooni mängijatel jagub.

M-liigas oli kohal taaskord kogu Eesti paremik. Rõõm on tõdeda, et üle pika pausi nägime võistluskarussellis uuesti jälle ka medalinõudlejat Priit Ilometsa. Ning alati on hea meel  uute mängijate üle: seekord debüteerisid M-liigas harrastajate tasemel turniire võitnud Igor Krupenski, tubli juunior Anders Rossar ja Taru klubis mängiv Indrek Loolaid.

Priit Ilomets asetamatu mängijana segaski kohe kaarte – esimeses ringis pidi tema paremust tunnistama Margus Vilisoo. Korralikult suvel trenni teinud Marguse ambitsioonid olid sellel turniiril kindlasti kõrgemad, aga karm loosiratas tõmbas sellele seekord kriipsu.

Alates teisest ringist nägime juba korralikke lahinguid. Intrigeerivaimad duellid peeti Andri Taltsi ja Priit Ilometsa ning Eveli Mälgu ja Jaanus Pettai vahel. Mõlemas paaris nägime squashi täie raha eest.

Enne Priidu ja Andri mängu oli üsna raske ennustada kumb võiks peale jääda. Andri kasuks rääkis tugev suvine põhja ladumine ja Priidu kahjuks pikk võistluspaus ning vähene suvine treenitus. Mäng kujuneski võrdsemast võrdseks, mis lahendati loomulikult otsustava geimi kiires lõppmängus. Seekord jäigi treenitus peale, ehk Andri võttis 12-10 geimivõidu ning liikus veerandfinaali. Eveli Mälgu ja Jaanus Pettai mängus läks samuti vaja kolme geimi. Eveli on USA-s treenides teinud suure sammu edasi ning mängu täpsus ja distsipliin on oluliselt paranenud. Mitmekordne Eesti meister Jaanus Pettai pidi kogu oma oskuste pagasi mängu panema, et suuta 2-1 võita.

Lõpuks jõudsid veerandfinaalidesse kõik esikaheksasse asetatud mängijad.

Kaheksa hulgas läksid vastamisi Kristjan Pettai ja Kaarel Simm, Silver Saia ja Andri Talts, Jaanus Pettai ja Martin Etverk ning Rasmus Kurm ja Paul Piik.

Kui kuuekordne Eesti meister Kristjan Pettai sai oma vastasest suhteliselt lihtsalt jagu, siis ülejäänud paarides nägime oluliselt võrdsemat squashi.

Mainimist väärib ka see, et turniiril mängiti alates veerandfinaalidest mängud klaasväljakul, mis lisas põnevust ja vürtsi veelgi juurde.

Andri ja Paul pidid oma neljandikfinaalis pingutama 4 geimi, kuid lõpus olid nad üsna kindlad ning liikusid 3-1 võitudega poolfinaali. Jaanus Pettai ja meie esijuuniori Martin Etverki mängus läks vaja vaid kolme geimi, aga ei saa öelda, et see mäng oli ühepoolne. Nägime väga agressiivset mängu ning uskumatuid pallivahetusi. Kõik geimid lõppesid väga napilt 11-9 ja kõik need võitis kogenuim Jaanus Pettai.

Seega olid poolfinaalides vastamisi Kristjan Pettai ja Andri Talts ning Jaanus Pettai ja Paul Piik. Mõlemast poolfinaalist väljusid eeldatavad favoriidid Kristjan ja Paul ka võitjatena. Kuigi esimeses paaris näitas Andri avageimis tõsist vastupanu, siis järgnevates ta jõud rauges ning Kristjan Pettai liikus 3-0 võiduga finaali.

Seega selgitasid kolmanda koha Andri Talts ja Jaanus Pettai ning tiitliheitlusse jõudsid seisusele kohaselt kaks kõrgemat paigutust.

Kolmanda koha mängus oli lõpuks Jaanus natuke värskem ja suutis 3-1 geimidega endale poodiumikoha kindlustada.

Finaalis nägime väga kõrgetasemelist ja tempokat squashi. Klaasväljak soosib pikki pallivahetusi ja kui mängijad on tasemel, on seda eriti nauditav vaadata. Mõlemad mängijad näitasidki oma parimat löögiarsenali. Rallid venisid isegi nii pikaks, et Kristjan pidi põrandalt kõik tolmukübemed üles korjama, et natukenegi hingetõmbe aega saada. See taktika töötas ning pingelises mängus jäi Kristjan Pettai lõpuks 3-1 peale ning kindlustas sellega kogu turniiri võidu.

N-liigas osales kokku 6 mängijat ning mängiti ühes alagrupis, kõik kõigiga läbi.

Eriti korraliku väljakutse võttis vastu neljakordne Eesti meister Reele Komi, kes pani ennast proovile ka M-liigas. Seega mängis Reele päeva jooksul 10 mängu ja 25 geimi. Naiste liigas aga ei loovutanud Reele geimigi, võites kõik mängud 3-0 ja sellega ka turniiri.

Teised medali võitjad Mari-Liis Stalde ja Hannela Artus pidid aga kurja vaeva nägema. Hõbemedalile tulnud Mari-Liis mängis nii Küllike Hermeti kui ka Eliise Ojasooga kõik viis geimi ning oli mõlemas mängus ka tagaajaja rollis, kallutades mängud ikkagi 3-2 endale.

Kolmandaks tulnud Hannela Artus pidi samuti Eliise Ojasooga näitama oma parimaid oskusi, võites napilt 3-2. Lisaks oli tore näha võistlemas tagasi Maire Kurmi, kes tegi väga tubli esimese võistluse!

Täname kõiki osa võtmast ajaloolisest esimesest võistlusest Yolo Squashis! Aitäh Guidole tasuta kohvi pakkumise eest ning pealtvaatajatele, et tulite kaasa elama! Meil oli väga hea meel kõiki võõrustada ja hoogne pizza-party tuleb kindlasti ka järgmisel korral 😉 Ehk me ei ole lihtsalt koht kuhu võistlusele tulla, vaid palju palju enamat!